phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

شهر تفلیس

امروزه یکی از پر طرفدارترین بخش های هر سفر، رفتن به سراغ جاذبه های هیجانی و لذت بخش آن شهر یا منطقه است. به طوری که مردم پیش از آغاز سفر درباره تفریحات خاص مقصد جستجو می کنند و یا در خود شهر به دنبال پارک های آبی یا مراکز تفریحی آن جا هستند. در حال حاضر در اغلب شهرهای بزرگ دنیا، علاوه بر شهربازی ها و مجموعه های تفریحی، پارک های آبی، آکواریوم و دلفیناریوم را نیز در میان جاذبه های مدرن شهر می توان دید. ، پایتخت گرجستان هم از این قاعده مستثنی نیست و در کنار مکان های تاریخی مشهورش، تفریحات مخصوصی را در اختیار گردشگران جهانی و شهروندان خود قرار می دهد.


۱) تله کابین تفلیس | Aerial Cable Car

 تله کابین تفلیس، یکی از جذاب ترین بخش های حمل و نقل شهر است که ایستگاه پایینی آن در بوستان رایک قرار دارد و راه آسانی برای دسترسی به قلعه ناریکالا محسوب می شود. وقتی سوار این تله کابین می شوید، می توانید چشم انداز محشری از شهر تفلیس را درست دور تا دور و در زیر پای خود ببینید. چیزی که مشابهش را در جای دیگری تجربه نخواهید کرد!

قسمت جالب ماجرا این است که قیمت تله کابین تفلیس بسیار مناسب است و شما تنها با ۱ لاری (حدود ۱۶۰۰ تومان) به این منظره زیبا از شهر دست پیدا خواهید کرد. البته هر دو قسمت ایستگاه ها تله کابین نیز از جاذبه های اصلی تفلیس محسوب می شوند و در نهایت شما با یک تیر، سه نشان خواهید زد! 

خوب است بدانید که هزینه تله کابین تفلیس را می توانید با کارت مترو این شهر نیز بپردازید. 

هزینه ورود: ۱ لاری (حدود ۱۶۰۰ تومان)

ساعات کار: ۱۲ تا ۲۴

آدرس: گرجستان، تفلیس، سمت چپ رودخانه متخی

Address: The left bank of the Mtkvari River, Tbilisi, Georgia


 

۲) پارک آبی جینو پردایس | Gino Paradise Tbilisi

پارک آبی جینو پردایس درون مجموعه ای چند منظوره قرار دارد که امکانات مختلفی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. این پارک آبی شش بخش مختلف دارد که عبارت اند از: چندین استخر، پارک دینو، بخش مخصوص کودکان، بخش ساحلی و در نهایت بخش بازی هیجان انگیز. جالب است بدانید که هر بخش ویژگی های منحصر به فردی دارد و برای شما یک روز سرشار از تفریح و هیجان می سازند. به طور مثال در بخش ساحلی، می توانید از تفریحات آبی مانند اسکوتر سواری و انواع قایق سواری ها لذت ببرید و یا تنها در ساحل حمام آفتاب بگیرید و از خودتان با نوشیدنی های کافه پارک آبی پذیرایی کنید. 

از دیگر امکانات این مجموعه می توان به ماساژ، انواع سونا، بخش بدن سازی، رستوران و کافه و محلی برای برگزاری مراسم ها اشاره کرد.

هزینه ها:

ورودی: ۴۰ لاری (حدود ۶۴ هزار تومان)

بخش دینو پارک: ۳ لاری (حدود ۵ هزار تومان)

بخش بدن سازی: ۹ لاری (حدود ۱۴,۵۰۰ تومان)

انواع ماساژ: ۷۵ تا ۱۰۹ لاری (حدود ۱۲۰ هزار تا ۱۷۵ هزار تومان)

ساعات کار: ۱۲ تا ۲۲ 

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان گلدانی ۱۰۲

     Address: ۱۰۲ Gldani St, T'bilisi ۰۱۰۲, Georgia 

 ۳) شهربازی متاتسمیندا | Mtatsminda Amusement Park

کوهستان پارک متاتسمیندا، یکی از  پارک های شناخته شده و مشهور تفلیس است که در مرکز شهر و در ارتفاع ۷۷۰ متری پایتخت گرجستان قرار دارد. درون این کوهستان پارک وسیع، امکانات مختلفی چون شهربازی دیده می شود. شهربازی متاتسمیندا بخش های تفریحی جذابی دارد که نباید از دستشان بدهید. در مجموع می توان به ۱۵ بخش مختلف اشاره کرد که جذاب ترین آن ها می توان به ترن هوایی، سرسره آبی، چرخ و فلک، بازی های پرتابی، خانه ارواح، بازی های ویدیویی و کامپیوتری و ... اشاره کرد. 

البته بازی های متنوع و متفاوت متاتسمیندا تنها جاذبه این شهربازی نیستند و بخش های دیگری چون مغازه سوغات، سالن برگزاری مراسم، کافه و رستوران از دیگر بخش های آن هستند. همچنین خوب است بدانید که یکی از ایستگاه های قطار کابلی تفلیس درون این کوهستان پارک قرار دارد و با آن می توانید تا بالا و پایین کوه بروید.

هزینه ها:

۲ لاری (حدود ۳۵۰۰ تومان)

هزینه هر بازی: ۱ تا ۵ لاری (۱۶۰۰-۸۰۰۰ تومان)

ساعات کار: ۹ تا ۲۳

آدرس: گرجستان، تفلیس، پارک کوهستانی متاتسمیندا

 Address: Mtatsminda Park, Tbilisi, Georgia۴) حمام گوگردی گولو | Gulo's Thermal Spa

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های شهر تفلیس، حمام های گوگردی آن است که تاریخچه و قدمتش به سال ها پیش بر می گردد و پیوند نزدیکی با علت پیدایش خود شهر تفلیس دارد. از دیرباز مردمان تفلیس از چشمه های آب گرم و گوگردی شهر، برای آب درمانی، درمان امراض پوستی و آرتروز استفاده می کردند. البته این تنها کاربرد حمام های گوگردی نبود و مردم در طی روز و برای استراحت به حمام های گوگردی می رفتند و حتی میهمانی های رسمی شام خود را در این حمام ها برگزار می کردند.

یکی از بهترین حمام های گوگردی تفلیس، حمام گولو است. حمامی تاریخی که به زیبایی مورد بازسازی قرار گرفته و فضای داخلی آن کاملا از مرمر ساخته شده است. در مجموع هشت اتاق در حمام گولو به چشم می خورد که یکی از آن ها اتاق وی آی پی است و اگر می خواهید به صورت گروهی از این حمام بازدید و استفاده کنید، گزینه مناسبی برای انتخاب است. هزینه اتاق ها بسته به امکانات متفاوت است، به طور مثال اتاق های سونا دار طیفی بین ۱۰۰ تا ۲۲۰ لاری دارند و اتاق های کوچک تری هزینه ای در حدود ۳۰-۸۰ لاری دارند. 

حمام گولو همچنین مجهز به رستوران و کافه است و از خدمات حوله آن هم می توانید استفاده کنید. معمولا این حمام در عصرها بسیار شلوغ است و توصیه می شود برای بازدید، بعد از ظهر را انتخاب کنید. 

هزینه: بین ۳۰ تا ۲۲۰ لاری (۴۸ هزار تا ۳۵۲ هزار تومان)

ساعات کار: ۷ تا ۱۴

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان گریشاشویلی ۵ 

 Address: Grishashvili St. ۵, Tbilisi, Georgia۵) پارک موتور بین المللی روستاوی | Rustavi International Motorpark

مجموعه وسیع، حرفه ای و بین المللی پارک موتور روستاوی به تازگی و با کوشش شوتا آبخازوا، راننده فرمول ۱ و تاجر معروف گرجی در نزدیکی تفلیس ساخته شده است. در این مجموعه چند منظوره، علاوه بر برگزاری مسابقات جهانی و معتبر، کلاس هایی آموزشی برای علاقه مندان سرعت و هیجان برگزار می شود. در پارک موتور بین المللی روستاوی امکان آن را دارید تا فعالیت هایی چون موتور سواری، ماشین سواری، سواری ماشین های مسابقه و کارتینگ را تجربه کنید و از آموزش های حرفه ای مربیان این رشته بهره مند شوید. حتی اگر از آن دست عاشقان سینه چاک سرعت و رانندگی هستید، می توانید با گذراندن دوره و پرداخت هزینه، شما هم در مسابقات حرفه ای این مجموعه شرکت کنید. خوب است بدانید که هم می توانید با ماشین شخصی خود در این مجموعه وارد شوید و هم این امکان وجود دارد که از ماشین های حرفه ای مجموعه روستاوی استفاده کنید.

هزینه ها: 

هزینه ورود: ۵ لاری (حدود ۸ هزار تومان)

آموزش انفرادی با ماشین شخصی در مسیر اصلی: بسته به مسیر یا زمان: بین ۳۰ تا ۳۵۰ لاری (حدود ۴۸ هزار تا ۵۶۰ هزار تومان)

آموزش گروهی با ماشین شخصی در مسیر اصلی: بسته به زمان و تعداد ماشین: ۲۲۰ تا ۵۵۰۰ لاری (حدود ۳۵۰ هزار تا ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)

آموزش انفرادی با ماشین شخصی در مسیر کوتاه: ۲۰ تا ۱۴۰ لاری (حدود ۳۲ هزار تا ۲۲۵ هزار تومان)

آموزش انفرادی با موتور شخصی در مسیر اصلی: بسته به مسیر یا زمان: بین ۲۰ تا ۳۰۰ لاری (حدود ۳۲ هزار تا ۴۸۰ هزار تومان)

آموزش رانندگی با ماشین مسابقه: در ۲۰ دقیقه: بین ۴۰۰ تا ۸۲۵ لاری (۶۴۰ هزار تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)

شرکت در مسابقه: ۱۴۰ تا ۳۵۰ لاری (حدود ۲۲۵ هزار تومان تا ۵۶۰ هزار تومان)

ساعات کار: ۷ تا ۱۴

آدرس: گرجستان، کیلومتر ۲۱ بزرگراه تفلیس تسیتلی

 Address: Tbilisi-Tsiteli Bridge highway, ۲۱st km۶) کلوپ بولینگ لبوسکی | Lebowski Bowl Club

کلوپ بولینگ لبوسکی، محلی است برای آمیزش و ترکیب هنر و سرگرمی در محیط و فضایی به روز و جذاب. می توانید در این مجموعه مدرن به صورت حرفه ای بولینگ بازی کنید و توانایی های خود را به رخ دیگران بکشید! اگر هم بیلیارد باز هستید و در طی چند روز سفرتان به تفلیس دلتان برای میز بیلیارد تنگ شده، این کلوپ ورزشی برای گذران چند ساعت بسیار مناسب است. از دیگر امکانات این کلوپ می توان به ۴ استخر، کافه ای دنج و تلویزیونی بزرگ اشاره کرد. 

هزینه بازی ها: 

بولینگ: ۱۵ تا ۴۰ لاری (حدود ۱۴ هزار تا ۶۴ هزار تومان)

بیلیارد: ۸ تا ۲۵ لاری (حدود ۱۳ هزار تا ۴۰ هزار تومان)

میز بازی: ۲ لاری (حدود ۳۵۰۰ تومان)

ساعات کار: ۱۱ تا ۱۴

جمعه و شنبه: ۱۱ تا ۱۵

آدرس: گرجستان، تفلیس، بزرگراه کاختی، خیابان توالچریدزه ۲

  Address: Al. Tvalchrelidze St. ۲, Kakheti Highway, Tbilisi, Georgia۷) پارک آسترا | Astra Park

 پارک آسترا گرچه از مرکز شهر بسیار فاصله دارد، اما وسعت بی نظیر و امکانات جذابش به قدر کافی برای گذران ساعاتی مفرح درون آن، وسوسه و ترغیب کننده هستند. آسترا در واقع پیست کارتینگی است که شما را به چالشی هیجان انگیز دعوت می کند و در مجموع دارای ۱۲ ماشین برای بزرگسالان و کودکان می باشد. وسعت این پارک به بیش از ۲۰۰۰ متر مربع می رسد و مجهز به اتاق بازی با بیش از ۳۴ ماشین بازی مختلف می باشد. البته که این تمام جذابیت پارک آسترا نیست و بازی های دیگری چون سالن بیلیارد، چندین میز پینگ پنگ، اتاق تیراندازی نیز در این پارک به چشم می خورند. از جمله امکانات پارک آسترا می توان به سینما ۷ بعدی، کافه تریا و سالن برگزاری جشن اشاره کرد. 

هزینه ها: هزینه هر تفریح به صورت جداگانه پرداخت می شود و بسته به زمان استفاده متفاوت است.

کارتینگ: بین ۱۲ تا ۲۰ لاری (حدود ۱۹ هزار تا ۳۲ هزار تومان)

اتاق تیراندازی: هر ۱۵ فشنگ، ۴ لاری (حدود ۶ هزار تومان)

بیلیارد روسی: ۱ ساعت، ۱۲ لاری (حدود ۱۹ هزار تومان)

بیلیارد آمریکایی: ۱ ساعت، ۱۰ لاری (حدود ۱۶ هزار تومان)

میز پینگ پنگ: ۱ ساعت، ۸ لاری (حدود ۱۲ هزار تومان)

بازی های ویدیویی: ۱ ژتون، ۱ لاری (حدود ۱۶۰۰ تومان)

سینما ۷ بعدی: ۵ لاری (حدود ۸ هزار تومان)

ساعات کار: ۱۲ تا ۰۰:۰۰

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان چاچاوا کنستانتین ۸

 Address: ۸ Konstantine Chachava St, T'bilisi, Georgia۸) پارک آبی یوروپارک | Europark

جینو تنها پارک آبی تفلیس نیست و یورپارک گزینه دیگری برای آب تنی و کمی تفریح آبی در تفلیس می باشد. این پارک آبی خارج از مرکز شهر تفلیس قرار گرفته و در میان خیابان گوستیریدزه و ایستگاه مترو دیدوب واقع شده است. پارک آبی کوچک یوروپارک در مجموع ۴ استخر، یک جکوزی، سورتمه کودکان و بزرگسالان و رودخانه مصنوعی ای دارد. 

از دیگر امکانات یوروپارک می توان به مرکز ماساژ، مرکز بدن سازی، کافه و رستوران، اتاق دود و پارکینگ آن اشاره کرد. خوب است بدانید که می شود با استفاده از خطوط مترو خود را به این پارک آبی برسانید و همان طور که اشاره شد، کافیست در ایستگاه دیدوب از قطار پیاده شوید.

هزینه ورود: 

در طول هفته: ۳۰ لاری (حدود ۴۸ هزار تومان)

آخر هفته ها: ۴۰ لاری (حدود ۶۴ هزار تومان)

کودکان زیر ۷ سال: رایگان

ساعات کار: ۱۰ تا ۲۰

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان نینوا واختانگ ۳ 

 Address: ۳ Vakhtang Ninua St, T'bilisi ۰۱۰۳, Georgia


۹) پینت بال هف لایف | Half-Life

تنها مکان نزدیکی که می توانید به تفریح هیجان انگیز پینت بال بپیوندید، مکانی در یک روستای بسیار کوچک در نزدیکی تفلیس است که تمام وسایل مورد نیاز مانند زمین، سلاح، فرم، ماسک صورت و جلیقه نجات را در اختیار شما می گذارد. قیمت توپ ها برای هر بخش ۰.۱۵ لاری (حدود ۲۵۰ تومان) است و در مجموع برای هر بازیکن در طی یک بازی چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۵ لاری (حدود ۴۰ هزار تا ۵۶ هزار تومان) می شود. 

اگر تا به حال پینت بال بازی نکرده اید و از قوانین و چند و چون این بازی سر در نمی آورید، غصه نخورید! می توانید از آموزش های این مجموعه با هزینه ۱۰ لاری (حدود ۱۶ هزار تومان) استفاده کنید. 

توصیه می کنیم برای استفاده از پینت بال هف لایف، از پیش تماس گرفته و برای خود زمان رزرو کنید. 

هزینه: حدود ۲۵ تا ۳۵ لاری (حدود ۴۰ هزار تا ۵۶ هزار تومان)

ساعات کار: ۱۰ تا ۱۸

آدرس: گرجستان، تفلیس، روستا تسکنتی، جاده روستاولی ۲، خیابان آرسنا

 Address:  Rustaveli St. ۲, Tskneti, Tbilisi, Georgia


۱۰- بالن سواری در تفلیس

گشت و گذار در تفلیس یک طرف و دیدن لان شهر گرجستانی از بالا و بر فراز آسمان قطعا یک طرف دیگر ماجراست که با چیزی نمی توان عوضش کرد! شاید ندانید اما در تفلیس می توانید سوار بر بالن شوید و به آرامی آسمان این سرزمین را در نوردید. این بالن ها ظرفیت ۲ الی ۲۴ نفر را دارند پس این امکان را خواهید داشت که خاطره ای متفاوت از طبیعت اطراف تفلیس و کشور گرجستان را در کنار خانواده و دوستان به ثبت برسانید. 

البته توجه دارید که  که بالن سواری اغلب در مناطق خارج از شلوغی و ازدحام شهر امکان پذیر است و برای استفاده از تورهای بالن سواری دو بسته پیش روی شما قرار دارد: بسته های مخصوص یا VIP و بسته های معمولی.

در  بسته های مخصوص همه چیز را می سپارید به مسئول تور و شما نهایت لذت را از آسمان گردی و ماجراجویی خود می برید. با هزینه ای که برای این بسته پرداخت می کنید، یک وعده خوراکی و نوشیدنی به شما تعلق می گیرد، از تمام لحظات جذاب شما عکاسی می شود و در نعایت مدال و دیپلم افتخار هم دریافت می کنید. خوب است بدانید با انتخاب بسته مخصوص دغدغه رفت و آمد هم نخواهید داشت، چرا که شما را از هتل سوار می کنند و به هنگام بازگشت نیز به محل اقامتتان بر می گردانند.

در بسته معمولی همان طور که از نامش پیداست، امکانات ویژه ای شامل حال شما نمی شود و تنها با پرداخت هزینه مورد نظر، می توانید سوار بالن شوید. در هر دو صورت سوار شدن بر بالن از خاص ترین تفریحات شهر تفلیس است که نباید از دستش بدهید.

هزینه ها:

هزینه‌ها بسته به تعداد سرنشین متفاوت است:

بالن ۴ الی ۵ سرنشین: برای هر نفر ۱۹۰ یورو (حدود ۶۵۰ هزار تومان)

بالن با ۶ سرنشین: برای هر نفر ۱۶۵ یورو (حدود ۵۶۰ هزار تومان)

 برای کسب اطلاعات دقیق درباره انواع بالن ها و هزینه هایش اینجا کلیک نمایید.

شماره تماس: ۵۴ ۴۲ ۲۹۶ (۳۲ ۹۹۵+)

 آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان دیوید آقماشنبلی ۱۴۸

 Address: ۱۴۸, David Aghmashenebeli Ave., ۰۱۱۲ Tbilisi۱۱- باغ وحش تفلیس | Tbilisi Zoo

باغ وحش تفلیس، قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش گرجستان است که قدمتش به سال ۱۹۲۷ و ۹۰ سال پیش باز می گردد. این باغ وحش در دره رودخانه ورا و در مرکز شهر تفلیس قرار دارد. وسعت این باغ وحش نزدیک ۱۲۰ هکتار است و تا پیش از فاجعه سیل سال ۲۰۱۵، خانه ۳۰۰ گونه مختلف جانوری از سرتاسر دنیا بود.

متأسفانه در سال ۲۰۱۵، وقوع سیلی تلفات زیادی بر جای گذاشت و بسیاری از حیوانات باغ وحش از بین رفتند. 

با این حال هنوز هم باغ وحش تفلیس یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر محسوب می شود و اگر با کودکان خود به شهر تفلیس رفته اید، بازدید از این باغ وحش را در لیست برنامه های خود بگذارید. درون محیط تمیز و جذاب باغ وحش با حیواناتی چون فیل، زبرا، شیر، میمون، طاووس و ... رو به رو خواهید شد.

این باغ وحش درست در کنار میدان هیرو قرار گرفته و با تمام وسایل نقلیه ای که از این میدان می گذرند، مانند اتوبوس، ماشروتکا و مینی ون می توانید به باغ وحش تفلیس برسید. با پرداخت هزینه ای اضافه تر می توانید از مجموعه مارهای باغ وحش بازدید کنید.

هزینه بازدید:

بزرگسالان: ۲ لاری (حدود ۳ هزار تومان)

کودکان زیر ۳ سال: ۱ لاری (حدود ۱۵۰۰ تومان)

ساعات کار: ۱۰ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، تفلیس، میدان هیرو، خیابان مرابا کوستاوی ۶۴

Address: Meraba Kostavy St. ۶۴ | Southwest Corner Off Hero's Square, Tbilisi ۰۱۷۱, Georgia