phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

به زیباترین سواحل پرتغال سفر کنید ....

در این مقاله با ده ساحل زیبای پرتغال که از نظرها پنهان مانده اند از جمله پرایا فورته دو پاچو در ویانا دو کاستلو، ساحل بالیل در پنیچه، ساحل آمالیا در بریژئو، غار دریایی بناگیل در آلگاروه غربی و سواحل تماشایی دیگر آشنا می شوید ....

 
 
نزدیک پورتو
1. پرایا فورته دو پاچو (Praia Forte do Paço) در ویانا دو کاستلو (Viana do Castelo)
در شمال غرب پرتغال در منطقه ویانا دو کاستلو، یک ساعت به سمت شمال پورتو، تپه های جنگلی به سواحل مخفی و آرامی می رسد که پرایا فورته دو پاچو از همه آنها زیباتر است. ۸۰۰ متر ساحل شنی این منطقه نام خود را از خرابه ای در نزدیکی همین محل گرفته که در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده و حتی در تابستان هم خلوت و آرام است. امواج صخره ای، استخرهای طبیعی کم عمقی زیر تخت سنگ ها به وجود می آورد که با تابش خورشید، گرم و دل چسب می شود. در آن حوالی کافه ساحلی وجود ندارد بنابراین با خودتان وسیله های لازم را بیاورید. 
 
برای اقامت کجا برویم؟
کاسا دیجوئوآ اینس (Casa D’João Enes) با ۱۳ اتاق که در سه ساختمان قدیمی متعلق به قرن هفدهم واقع شده است به همراه اتاق ها، استخر، باغ و چشم اندازی به دریا مکانی ایده آل برای شما به حساب می آید. این ساختمان ها ۴ کیلومتر از فورتو دو پاچو و ۱۵ دقیقه پیاده تا ساحل فاصله دارند.
قیمت اتاق های دو نفره از ۶۵ یورو و خانه های دربستی که مناسب ۴ تا ۶ نفر هستند از ۲۰۰ یورو شروع می شوند.
 
 
 
2. تپه های سائو جاکینتو (Dunas de São Jacinto) در آویرو (Aveiro)
آویرو یک منطقه روستایی است که در یک طرفش دریا قرار دارد و در طرف دیگرش کوه های سرا دا فریتا (Serra da Freita)، آرستال (Arestal) و کارامولو (Caramulo) را می بینید. تپه های سائو جاکینتو در غرب آویرو و تقریباً یک ساعت ونیم به سمت جنوب پورتو قرار دارند و محل زندگی پرندگان بسیاری می باشند. این تپه ها تحت حفاظت هستند و به همین علت 8 کیلومتر شنزار های سفید این منطقه دست نخورده و بکر باقی مانده است. این ساحل جذاب توسط جنگل های کاج محصور شده و هیچ محافظ یا کافه ای در آن نزدیکی وجود ندارد، اما راه های جنگلی که به این ساحل منتهی می شوند، قدم زدن در این منطقه را راحت تر کرده اند. در این مکان مراقب مارماهی ها و پرندگان شکاری باشید.
 
برای اقامت کجا برویم؟
در ساو جاکینتو اردوگاهی در جنوبی ترین نقطه ساحل وجود دارد. اقامت در این اردوگاه شبی 3 یورو برای افراد بالغ و 1.8 یورو برای کودکان بین 5 تا 9 سال است. اما اگر خواستید در یک اقامتگاه راحت بمانید به اقامتگاه های جنگلی بی اند سی (Be & See) در اوار (Ovar) بروید. هزینه اقامت در این مکان از 90 یورو برای هر شب شروع می شود و اگر 4 نفر باشید 125 یورو به ازای هر شب باید بپردازید. همچنین صبحانه هم به صورت رایگان برایتان سرو می شود. اقامتگاه های جنگلی یک اتاق خواب برای تماشای پرندگان دارند که تخت های تاشو و آشپزخانه و دستشویی هم در آن تعبیه شده است. 
 
 
 
نزدیک لیسبون
3. ساحل بالیل (Praia do Baleal) در پنیچه (Peniche)
ساحل بالیل یک منطقه شگفت انگیز است که با یک ساعت رانندگی به سمت شمال لیسبون به آن می رسید. سپس یک جاده چهار کیلومتری، ساحل شنی پنیچه را به قسمت اصلی شهر وصل می کند. سنگ هایی که در دریا وجود دارند باعث آرامش و سکون در این ساحل شده اند و در میان صخره ها استخرهای طبیعی به وجود آمده است. برای کاوشگران خرچنگ ها و دیگر جلبک ها و جانداران دریایی جالب خواهند بود. برای هیجان بیشتر دو کیلومتر در امتداد ساحل به شمال بروید، جاییکه به صخره های آهکی و غارهای دریایی می رسید. مجموعه ای از کافه های ساحلی و رستوران هایی که غذای دریایی تازه سرو می کنند در اطراف پنیچه وجود دارد.
 
برای اقامت کجا برویم؟
برای رزرو یک آپارتمان و یا ویلا به بالیل سرف کمپ بروید که در نزدیکی ساحل قرار دارد. همچنین گزینه دیگری  نیز برای اقامت وجود دارد و آن هم ساختمان متعلق به قرن نوزدهم میلادی به نام کوینتا دو جونکال است که اتاق ها و تخت های بزرگ عتیقه و چشم اندازی به دریا دارد. یک ماشین هر روز میهمانان را به ساحل می برد و بر می گرداند.
هزینه اقامت اتاق های دو نفره از 60 یورو شروع می شود. 
 
 
 
4. ساحل آدراگا (Praia da Adraga) در پارک ملی سینترا کاسکایس (Sintra-Cascais Natural Park)
نیم ساعت به شمال لیسبون بروید به تپه های سینترا خواهید رسید. قلعه های تاریخی که در میان جنگل محصور شده اند به وفور دیده می شود و پس از گذر از این قلعه ها به صخره ها می رسید. در تابستان های گرم، این صخره ها، سایه دل چسبی به وجود می آورند. غار کوچکی نیز در اطراف ساحل وجود دارد. این ساحل اغلب اوقات خلوت است. نزدیک آن نیز رستورانی وجود دارد که غذاهای دریایی تازه سرو می کند. با 5 کیلومتر پیاده روی از این منطقه در امتداد صخره ها به جنوب کابو دا روکا (Cabo da Roca) می رسید که غربی ترین بخش اروپا محسوب می شود.
 
برای اقامت کجا برویم؟
سالتی وِی هاوس (Salty Way House) تنها 3 کیلومتر با آدراگا فاصله دارد و بین ساحل و کوه ها واقع شده است. در کنار این اقامتگاه باغ های زیبایی وجود دارد که مناسب شب زنده داری و آتش روشن کردن است. بعدها می توانید از خاطرات کوهنوردی و گشت و گذار خود تعریف کنید زیرا این اقامتگاه میان کوه ها و دریا قرار دارد.
هزینه اقامت به مدت یک هفته در این خانه 180 یورو است، همچنین امکان اقامت برای مدت کوتاه تر هم وجود دارد. 
 
 
 
آلنتجو (ALENTEJO)
5.  ساحل آمالیا (Praia da Amália) در بریژئو (Brejão)
کوستا ویسنتینا (Costa Vicentina) در جنوب غربی آلنتجو یک منطقه پر از پرتگاه های صخره ای، صومعه ها، ویرانه های باستانی و سواحل آرام و خلوت است. از میهمان خانه هرداد آمالیا (Herdade Amália) در نزدیکی روستای آزنها دو مار (Azenha do Mar village) مسیر را به طرف ساحل آمالیا دنبال کنید. آبشار آب شیرین به داخل حوضچه شنی می ریزد و یک محل مناسب برای آب تنی به وجود می آورد. این صخره های سیاه و سفید منظره زیبایی به ساحل می بخشد. این منطقه نام خود را از شخصیت محبوبی به نام آمالیا رودریگز گرفته است که یک پرتقال فروش بود و زمانیکه به یکی از موزیستین های محبوب پرتغال تبدیل شد، در این منطقه شنا کرده است. کافه سنترال محل مناسبی برای خوردن ماهی کبابی و سالاد هشت پا است. ساحل در مسیر روتا ویسنتینا قرار دارد و دارای 400 کیلومتر مسیر پیاده روی است که زمانی در مسیر ماهیگیران و دزدان قرار داشته. مسیر را از آزنهاس دو مار طی کنید و 3 کیلومتر بعد به مناظر ساحلی بکر با چشم اندازی به کوه های مونچیکو می رسید.
 
برای اقامت کجا برویم؟
با پنج دقیقه رانندگی از ساحل آمالیا به کرو دا فونتینها (Cerro da Fontinha) در بریجاو به اقامتگاه هایی به سبک قدیمی دسترسی خواهید داشت. یک استخر داخل باغ کنار اقامتگاه وجود دارد و غذای محلی، پنیر تازه، شیر و نان برای صبحانه در اختیار میهمانان قرار داده می شود.
قیمت اتاق های دو نفره از 75 یورو شروع می شود.