phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

اطلاعات کامل درباره انواع هواپیماها و بلیط های آن

با افزایش تقاضا برای سفرهای هوایی یکی از مسائلی که ممکن است برای شما پیش بیاید انواع بلیط هواپیما خواهد بود؟ اینکه اصلاً چرا این همه تنوع در انواع مختلف بلیط هواپیما وجود دارد. عبارت‌هایی همچون کلاس‌های پروازی، بلیط اقتصادی یا اکونومی، بلیط بیزنس یا تجاری، بلیط فرست کلاس، بلیط‌های یک‌طرفه و دوطرفه و یا بلیط لحظه آخری و بلیط چارتر، به گوش شما آشنا خواهند بود اگر پیش از این تجربه خرید بلیط هواپیما را داشته‌اید.

چرا هواپیما؟

خیلی ساده است. فقط کافی است تصور کنید. در نظر بگیرید که قصد دارید برای فرار از شلوغی تهران و رفع خستگی کار، چند روزی به کیش که در فصل زمستان آب‌وهوای مطبوعی دارد سفر کنید. خب راه‌های مختلفی برای سفر شما وجود دارد. اتوبوس، قطار، ماشین شخصی و یا هواپیما. خب اولین مزیت سفر هوایی در مقایسه با دیگر روش‌ها، این است که کمتر خسته می‌شوید. مسیر طولانی، چه در سفر با اتوبوس، چه قطار و چه ماشین شخصی بسیار خسته‌کننده خواهد بود، طوری که به محض رسیدن مجبور خواهید بود حداقل چند ساعت بخوابید تا انرژی کافی برای گشت‌وگذار و تفریح پیدا کنید. اگر هم از آن دسته افرادی هستید که فقط برای چند روز از محل کار خود مرخصی گرفته‌اید و یا به هر دلیلی کمبود وقت دارید، برتری هواپیما به وضوح روشن است. سفر حدوداً 20 ساعته با اتوبوس و قطار کجا و سفر چندساعته با هواپیما کجا؟

تازه، با توجه به شرایط‌ ویژه‌ای که برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد، این احتمال هست که بتوانید با هزینه‌ی خیلی کمتری نسبت به اتوبوس و قطار و خودروی شخصی برای این مسیر بلیط هواپیما تهیه کنید!

 

خرید بلیط هواپیما

شاید شما بپرسید که خب؟ اصلاً بلیط هواپیما را چطور بخریم و به چه نکاتی برای خرید بلیط هواپیما دقت کنیم. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین موضوع تاریخ سفر شماست. پیش از هر چیز تاریخ دقیق رفت‌وبرگشت خود را مشخص کنید. بعد از آن هم با انتخاب درست و آگاهانه‌ی یک هواپیمایی معتبر برای خرید بلیط اقدام کنید. اصلاً نگران نباشید. دو راه پیش روی شماست، یا به یک آژانس هواپیمایی مراجعه کنید و شخصاً بلیط خود را خریداری کنید، یا اینکه توی اتاق خودتان بنشینید و به کمک رایانه یا گوشی تلفن همراه هوشمند اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما کنید. سیستم خرید آنلاین بلیط هواپیمای داخلی و خارجی انوار راه توس  با یک جستجوی دقیق و سریع بهترین و مناسب‌ترین پروازهای تاریخ موردنظر شما را پیش روی شما خواهد گذاشت. پس از آن شما می‌توانید با توجه به علاقه خودتان، هواپیمایی موردنظر و مناسب‌ترین ساعت پرواز را انتخاب کنید. بعد از آن چند کلیک ساده شما را به بلیط پروازتان خواهد رساند.

 

 

شرکت خدمات مسافرتی انوار راه توس رئیس هیئت مدیره  سید محمد حکمیان  با هدف ارائه خدمات نوین در صنعت گردشگری سیستم فروش پروازهای سیستمی و چارتری را راه اندازی نمود.لطفادر صورت بروز هرگونه مشکل لطفا با شماره تلفن های اعلام شده در انتهای صفحه تماس حاصل نمایید. مدیریت (09153119036) فروش بلیت داخلی 09013119036 فروش بلیت خارجی 09103119036 فروش زیارتی 09393119036 فروش قطار 09033119036 بلیط هواپیما+چارتر+خرید بلیط هواپیما+چارتر+بلیط هواپیما+بلیط چارتر+بلیط چارتر+بلیط لحظه آخری+بلیط ارزان هواپیما+تی چارتر+بلیط هواپیما چارتر+خرید بلیط هواپیما+پرواز چارتر+رزرو بلیط هواپیما+بلیط هواپیما چارتر+بلیط چارتر+تی چارتر+خرید بلیط هواپیما+بلیط ارزان+بلیط چارتر هواپیما+چارتر مشهد+بلیط هواپیما لحظه آخری+رزرو بلیط هواپیما+بلیط هواپیما+خرید اینترنتی بلیط هواپیما+بلیط لحظه آخری چارتر+بلیط کیش+خرید بلیط هواپیما چارتر+بلیط هواپیما ارزان+خرید بلیط هواپیما+بلیط ارزان کیش+بلیط هواپیما+سپهر 360+ارزانترین بلیط هواپیما+بلیط چارتر+فروش بلیط هواپیما+بلیط چارتری+بلیط چارتری+چارتر ارزان+بلیط کیش لحظه آخری+بلیت هواپیما+بلیط هواپیما ارزان+بلیط ارزان هواپیما+خرید اینترنتی بلیط هواپیما+بلیط چارتر مشهد تهران+بلیط لحظه آخری کیش+خرید بلیط ارزان هواپیما+چارتر هواپیما+خرید بلیط هواپیما چارتر+بلیط ارزان+رزرو بلیط+تضمین ارزان ترین قیمت +بلیط چارتر +بلیت چارتر+ پرواز چارتر+ چارتر ارزان قیمت+چارتر مشهد تهران +بلیط سیستمی+ خرید بلیط چارتر+خرید پرواز چارتر+فروش بلیط چارتر+خرید بلیط سیستمی+پروازهای تضمینی

 

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

بازار گردشگری همیشه در ایام تعطیل داغ‌تر است. این به این معنی است که آخر هفته‌ها و در تعطیلات رسمی متقاضی برای تورهای گردشگری مختلف و همین‌طور بلیط هواپیما بیشتر است، پس مطمئن باشید در این زمان‌ها قیمت‌ها نیز بیشتر خواهند بود. پس بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در اواسط هفته و ایام غیر تعطیل خواهد بود. شاید سفر کردن در این زمان‌ها کمی سخت به نظر برسد، اما نگران نباشید، مرخصی‌ها برای همین روزها هستند، از آن‌ها استفاده کنید. نکته‌ی دیگر هم این است که خرید بلیط هواپیما خیلی قبل‌تر از تاریخ سفرتان، مخصوصاً برای سفرهای خارجی در پایین آوردن هزینه‌ها بسیار به شما کمک خواهد کرد. مثلاً اگر قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید، بهتر است از چند ماه قبل برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید و بلیط‌های خودتان را بخرید.

 

انواع بلیط هواپیما

بلیط یک‌طرفه: بلیط یک‌طرفه هواپیما در واقع همان بلیطی است که شما برای سفر خود می‌خرید، وقتی که برنامه‌ی خاصی برای برگشت ندارید. این بلیط برای تنها از یک مبدأ به یک مقصد صادر می‌شود.

بلیط رفت‌وبرگشت: این بلیط‌ها زمانی صادر می‌شوند که شما از پیش می‌دانید چه زمانی قصد عزیمت به مقصد موردنظر خود را دارید و چه زمانی نیز از آن برخواهید گشت. برای همین کار خودتان را راحت می‌کنید و از هواپیمایی موردنظر می‌خواهید که بلیط رفت‌وبرگشت شما را یکجا برایتان صادر کنند. بلیط‌های رفت‌وبرگشت، می‌توانند دارای مبدأها و مقاصد مختلفی باشند، همچنین می‌توانند چند مقصدی باشند و یا اینکه شامل چندین سفر پشت سر هم شوند. فقط کافی است با توجه به نوع برنامه‌ی سفرتان انتخاب کنید.

بلیط چارتری: آژانس‌ها و شرکت‌های مختلف گردشگری با پیش‌خرید کردن و یا اجاره کردن تمام یا فقط تعدادی از صندلی‌های یک پرواز، از هواپیمایی‌ها، اقدام به فروش آن‌ها با برنامه‌های خاصی می‌کنند. در طی این برنامه‌ها، گاهی ممکن است بتوانیم بلیط‌های فوق‌العاده ارزان بخریم و یا بلیط‌هایی که تا حدودی ارزان هستند. تنوع این بلیط‌ها پایین است و تعهدهای شرکت‌های چارتر کننده نیز محدود است. در این نوع بلیط شما امکان تغییر تاریخ پرواز، یا کنسل کردن آن را بعد از خرید ندارید.

بلیط سیستمی: این بلیط‌ها که توسط شرکت‌های و هواپیمایی‌های اصلی ارائه دهنده بلیط صادر می‌شوند. قیمت ثابتی دارند و تعهداتی از قبلی کنسلی قبل و بعد از پرواز خسارت وارده، بیمه و ... کاملاً به عهده خواهند داشت. تنوع صندلی‌ها نیز در این نوع بلیط‌ها بیشتر است.

 

 

 

بلیط اکونومی: ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع بلیط‌ها هستند. صندلی این نوع بلیط‌ها از نظر ابعاد، راحتی، فضای خالی جلوی پا به خوبی دو نوع دیگر نیست؛ اما خب قیمت بهتر و تعداد بیشتر این صندلی‌ها آن‌ها را محبوب کرده است.

بلیط بیزنس یا تجاری: مطمئناً صندلی‌ها راحت‌تر از نوع اقتصادی هستند و همچنین خدمات پذیرایی بهتری شامل حال خریداران این نوع بلیط می‌شود.

بلیط فرست کلاس یا درجه یک: خب راحت‌ترین حالتی که می‌توانید برای سفر با یک هواپیما تجربه کنید مربوط به این نوع است. صندلی‌هایی که تبدیل به تخت خواب می‌شوند، سرویس خواب بسیار لوکس، امکانات سرگرمی و سرویس‌های غذایی و پذیرایی متنوع و بسیاری امکانات دیگر نصیب خریداران این نوع بلیط خواهد شد که البته بیشتر آن‌ها سرمایه‌داران و شخصیت‌های مهم هنری و سیاسی و ورزشی و ... هستند.