phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

زیباترین مکان های شگفت انگیز در سراسر دنیا را بشناسید

در اینکه دنیا خود یکی از مکانهای زیباست شکی نیست، هرچند که بطور مداوم با چالشهای نوسازی و جهانی سازی شدن روبرو می شود. اما با وجود همه این شرایط هنوز هم مکانهایی زیبا در حالت بکر و طبیعی شان و به دور از آلودگی وجود دارند. جذابیتهای این لیست عبارتند از زیباترین مکانهایی که توسط توریستها، موسسات و سازمانهای گردشگری از جمله یونسکو رتبه بندی شده است. این زیبایی های شگفت انگیز شامل خالص ترین شکل آب، مناظر زیبا و حیات وحش منحصر بفرد می شود.

 
1- پارک ملی دریاچه های پلیتویک، کرواسی   Plitvice lakes National Park, Croatia
این مکان یکی از ذخایر جنگلی کوهستانی و یکی از مکانهای میراث جهانی یونسکو در کرواسی مرکزی با مساحت 43.9 کیلومتر مربع می باشد. زیبایی این پارک بدلیل مجموعه ای از چندین رودخانه و 16 دریاچه پلکانی فیروزه ای رنگ می باشد که با چند آبشار دیدنی و جذاب پیوند خورده اند و همگی در طول زمستان یخ می زنند. این پارک، آبهای شفاف کریستالی دارد و در اکوسیستم ظریف و حساسش خرسهای قهوه ای، گربه های وحشی، عقاب، سیاهگوش ها، جغد و لاک پشت به چشم می خورند. همچنین پوشش گیاهی آن خزه، 75 گونه مختلف گیاه بوم زادی و همچنین باکتریها می باشند. تغییر رنگ این دریاچه ها به آبی، فیروزه ای، سبز و سبز آبی در هر زمان دیدنی است.
این مکان درسال 2015 حدود 1.367.304 بازدید کننده داشته و هنوز از زمان بازگشایی این پارک در دهه 1940، بخش عمده اکوسیستمش بدون دخالت انسان به همان شکل باقی مانده است. برای بازدید کنندگان، هتل، اقامتگاه و مسیرهای پیاده روی  طبیعی مهیا می باشد.
 
 
 
2- دریاچه مورین ، کانادا  Moraine lake, Canada
در ارتفاع 1.885 متری، دریاچه مورین که یک دریاچه یخ زده می باشد در دره ده قله (Valley of Ten Peaks) در پارک ملی بنف (Banff) قرار دارد. این دریاچه یکی از مکانهای پربازدید و عکسبرداری شده در کانادا با مسیرهای پیاده روی لذت بخش، ماهیگیری، قایق سواری و حتی اسکی در نزدیکی دریاچه می باشد. سطح این دریاچه 120 هکتار و عمیق ترین قسمت آن 14 متر هست. یکی از عجایب این دریاچه، صخره های موجود در کف آن می باشد که در زمان پر آبی بازتاب سایه فیروزه ای رنگ در سطح آب ایجاد می کند که بطور شگفت آوری زیباست. گونه های جانوری این دریاچه عبارتند از انواع سنجاب ها، موش خرما و خرس ها.
 
 
 
3- شفشاون، مراکش Chefchaouen, Morocco
شفشاون یا شاون یک شهر قدیمی در بخش شمالی مراکش می باشد که در داخل دره ریف نزدیک دریای مدیترانه قراردارد. نکته شگفت انگیز این شهر علاوه بر تاریخ غنی آن، رنگ آبی تمام شهر است. شاون به معنی، دو شاخ را تماشا کن می باشد. از سال 1471 این شهر یک دژ برای پناهندگان یهود بوده و آنها در دهه 1930 همه دیوارها و خیابانها را با رنگ آبی رنگ آمیزی کردند که یادآور قدرت خداوند است. با وجود 200 هتل، بازدیدکننده ها هم از غذاهای محلی مثل بالسارا (Balssara) و هم از زیبایی و تاریخ شهر لذت می برند. این شهر مرکز محصولات و صنایع دستی مثل کیف پول چرمی، کفش و جلیقه می باشد.
 
 
 
4-مزارع اسطوخودوس پروانس، فرانسه  Lavender Field of Provence, France
در فرانسه کلمات پروانس و لوندر تقریبا به یک معنی هستند، چون منطقه پروانس مزارع گلهای اسطوخودوس بسیاری دارد. در طول تابستان رنگ و بوی این گیاه اغلب بخشهای اپت (Apt)، گوردس (Gordes)، کوه ونتوکس (Ventoux) و سولت (Sault) را پوشش می دهد. بهترین زمان حداکثر استفاده و کسب تجربه برای توریستها بین ماه های ژوئن و اوت است. در کنار این مزارع انبارهای نگهداری و تقطیر این گیاه، فستیوالهایی در این زمینه و همچنین موزه وجود دارد.
 
 
 
5- پارک ملی یوسیمیتی، ایالات متحده  Yosemite National Park, United States
پارک ملی یوسیمیتی در کوههای سیرا نوادا در کالیفرنیا قرار دارد و یکی از قدیمی ترین پارکهای آمریکاست که در حدود 747.956 هکتار زمین را در برگرفته و هرساله 5 میلیون بازدید کننده دارد. این پارک تقریبا نیمی از هفت هزار گونه گیاهی کالیفرنیا را دارد. برخی از جاذبه های این مکان میراث جهانی یونسکو، صخره های گرانیتی و گنبدی شکل ال کاپیتان (El Capitan)، دریاچه آینه (Mirror Lake)، آبشار یوسیمیتی (Yosemite Fall)، آبشار بریدال ویل (Bridalveil Fall) و همچنین یخچالها و نهرهای آب شفاف می باشند.