phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

شگفت انگیز ترین خیابان های دنیا

یکی از بهترین ویژگی های سفر این است که از لحظه ی خروج از منزل تا رسیدن به مقصد می توان از همه ی اتفاقات و تک تک مناظر و مناطق لذت برد. در حقیقت یکی از بهترین قسمت های سفر، مسیر رسیدن به مقصد است. مهم نیست که به کجا می روید مهم نیست که برای مسافرت چقدر بودجه خرج کرده اید. تنها موضوع پر اهمیت تصمیم و رهسپار شدن است. متاسفانه اغلب ما در حین مسافرت همیشه دچار استرس و نگرانی و نوعی عجله هستیم و می خواهیم هر چه سریع تر به مقصد برسیم و این یکی از بزرگ ترین اشتباهات گردشگران است. شاید ندانید اما مناطق زیادی در دنیا فقط به خاطر داشتن جاده و خیابان هایی خاص و منحصر به فرد صاحب شهرت و آوازه شده اند. جاده هایی که شاید در طول عمر، هر فرد تنها یکبار شانس دیدن آن ها را داشته باشد.

 

 

۱- خیابان بالدوین | نیوزلند

از جمله جالب ترین خیابان های دنیا بالدوین (Baldwin) در کشور نیوزیلند است. این مکان لقب پر شیب ترین خیابان دنیا را از آن خود کرده، جالب است بدانید که این خیابان در کمترین حالت خود ۳۵ درجه شیب دارد، چیزی شبیه به شیب شیروانی خانه ها و جالب تر این که بن بست است و به هیچ جایی ختم نمی شود.

همه ی خانه هایی که در اطراف این خیابان ساخته شده اند کاملا کج دیده می شوند و منظره ای دیدنی ساخته اند. جنس خیابان از بتن است تا در برابر گرما آسیب جدی نبیند.

 

 
 
 

۲- استیت استریت | ایالت متحده

استیت استریت ( State Street) یا خیابان دولت نیز ویژگی خاصی دارد که آن را در فهرست جالب ترین های دنیا جای داده. این خیابان متعلق به دو ایالت تنسی (Tennessee) و ویرجینیا (Virginia) است. این خیابان درست از خط زرد میانیش به دو ایالت مختلف تقسیم می شود یعنی افرادی که در دو لاین مختلف این خیابان رانندگی می کنند قانونا در دو ایالت مختلف هستند.

 
 
 
 

۳- خیابان مکلانگ | تایلند

شاید خیلی ها دلیل دادن لقب خیابان را به مکلانگ (Maeklong)  صحیح ندانند زیرا در حقیقت این مکان بازاری شلوغ است که از میانش یک راه آهن عبور می کند اما در هر صورت نام آن در میان فهرست خیابان های جذاب دنیا قرار گرفته است.

این خیابان که در یکی از شلوغ ترین محله های شهر بانکوک تایلند قرار دارد همه روزه در هنگام صبح پر می شود از دست فروشان با انواع و اقسام کالاها، آن ها در غرفه های متحرک با سایبان هایی مجزا ساکن شده و به فروش اجناسشان می پردازند. این خیابان تنگ و باریک است و در همه جای آن دست فروشان به چشم می خورند اما نکته ی جالب نهفته در این خیابان چیست؟

همانطور که بیان کردیم در وسط مکلانگ خط راه آهن وجود دارد و طبیعتا قطار هم از روی آن عبور می کند اما با این همه ازدحام دیگر جایی برای قطار باقی نمی ماند، تایلندی ها برای رفع این مشکل راه حل خوبی دارند، آن ها به محض نزدیک شدن قطار همه ی غرفه ها و وسایلشان را جمع کرده و با رفتن قطار دوباره پهن می کنند و به خرید و فروششان ادامه می دهند، صحنه ای جالب که آن را در هیچ جای دنیا جز تایلند نخواهید دید. فروشندگان در تمام طول روز چراغ هشدار ریل راه آهن را نظاره می کنند تا بتوانند سراسیمه همه ی وسایل و ابزارشان را جمع کنند.

 
 

۴- میدان مجیک | انگلستان

میدان مجیک (Magic Roundabout) یا میدان جادویی در کشور انگلستان قرار دارد. این مکان با نهایت دقت و تمرکز برنامه ریزی شده تا بتواند از ازدحام و ترافیک جلوگیری کند. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید ۵ خیابان و یک ورودی پارکینگ به این مکان وارد می شوند، حالا شما حساب کنید که هر اتومبیلی هم قصد دارد در جهتی خاص حرکت کرده و از یک سمت میدان خارج شود.

برای حل مشکل ترافیک، طراحان دور میدان مرکزی و اصلی ۵ میدان کوچک یا مینی میدان طراحی کرده اند، در این میدان های کوچک باید خلاف جهت عقربه های ساعت رانندگی کنید اما در میدان اصلی باید طبق عقربه ها برانید. شاید تعجب کنید اما این طرح کاملا موفقیت آمیز بوده و توانسته از ترافیک و ازدحام سرسام آور منطقه تا حد زیادی بکاهد.

 
 
 
 

۵- خیابان دو خولیو | de Julio Avenue

در کشور آرژانتین خیابانی وجود دارد با نام دو خلیو (de Julio Avenue) که عریض ترین خیابان دنیاست. برای عبور از این خیابان باید ۳۰۰ فوت معادل حدودا ۹۱ متر را پیاده بپیمایید، در این مسیر تقریبا سه بار به چراغ سبز برخورد خواهید کرد. این خیابان بسیار عریض دارای ۱۲ خط ترافیکی و چهار خیابان مجزاست.