phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

شهر پاتایا در یک نگاه

پاتایا شهری بندری و زیبا در تایلند می باشد که از توریست پذیرترین شهرهای تایلند محسوب می گردد. وجود بازارهای خیابانی و محلی، مراکز خرید لوکس و مدرن، بازارهای شبانه و بازاهای شناور روی آب و … از یک طرف و وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی مختلف نظیر اماکن دیدنی متعدد، مراکز تفریحی و سرگرمی نظیر شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی و … از طرفی دیگر موجب شده است تا سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا و خصوصا ایران، به پاتایا سفر نمایند. سوال متداول برای مسافرانی که اولین بار از تور پاتایا تایلند استفاده می کنند، اینستکه به راستی ” بهترین منطقه پاتایا برای اقامت در هتل کدام است؟ “. هر چند پاتایا از نظر وسعت و بزرگی به اندازه شهر بانکوک نیست، اما انتخاب یک محل اشتباه برای اقامت میتواند فرصت لذت بردن از سفری آرامش بخش را از شما بگیرید و در تمام مدت سفر از این انتخاب اشتباه ناراحت باشید. در این مطلب سعی شده است که با این دیدگاه، مناطق مختلف پاتایا تایلند معرفی گردد و خلاصه ای راجع به نکات مثبت و منفی آنها توضیح داده شود. چنانچه قصد سفر به پاتایا و استفاده از تور تایلند را دارید، این مطلب را حتما مطالعه بفرمایید.

منطقه ساحلی Pattaya Beach پاتایا تایلند

منطقه ساحلی پاتایا در جنوب پاتایا قرار دارد و بواسطه وجود خیابان معرفی به نام واکینگ استریت (Walking Street)، به محله شب زنده داری و خوشگذرانی در پاتایا معروف است. در منطقه ساحلی پاتایا هتل ها و محل های اقامت زیادی با رنج قیمتی مختلف واقع شده اند و اکثر کسانی که به پاتایا سفر می کنند، ترجیح می دهند در این محل اقامت داشته باشند. علاوه بر تعداد زیاد هتل، رستوران های بزرگ، مراکز خرید و ساحل بسیار دنج و جذابی نیز در منطقه ساحلی پاتایا وجود دارد.
منطقه ساحلی جومتین Jomtien پاتایا تایلند

منطقه ساحلی جومتین پاتایا منطقه ای آرام و ساحلی در  می باشد که دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی، رستوران ها و هتل های متعددی می باشد. منطقه ساحلی جومتین پاتایا منطقه ای خانواده پسند می باشد و دارای ساحلی طولانی، جاده های آرام و پارک ساحلی مفرح می باشد. جاذبه های دیدنی زیادی نیز در منطقه ساحلی جومتین پاتایا واقع شده اند که بعنوان نمونه می توان از کوه بودا، بازار شناور پاتایا و تعدادی از معابد و موزه های پاتایا نام برد. همچنین هتل های ارزان قیمت 3 و 4 ستاره متعددی نیز در منطقه ساحلی جومتین پاتایا وجود دارند.

 


منطقه وانگ آمات و ناکلوا Naklua & Wong Amat پاتایا تایلند


 

منطقه وانگ آمات پاتایا دارای بهترین ساحل در پاتایا می باشد چراکه دارای ساحلی زیبا و متشکل از دریا پاک و آرام، شن و ماسه نرم و امکانات جانبی نظیر رستوران ها و استراحتگاه های ساحلی زیاد می باشد. منطقه وانگ آمات پاتایا عمدتا دارای هتل های از نوع 5 ستاره می باشد و هتل های ارزان تر و با قیمت کمتر، بیشتر در مناطق دور از ساحل و منطقه ناکلوا پاتایا وجود دارند. هر چه از منطقه وانگ آمات پاتایا بسمت شمال رویم ساختار کلی منطقه، سنتی تر می شود و تبدیل به خیابان های باریک و با مغازه ها و خانه های قدیمی و چوبی می شود.