phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

چطور یک روز عالی را در بازل سپری کنیم

در طی سفر گاهی تنها یک روز فرصت برای بازدید از یک شهر وجود دارد، پس برای آن که بتوانید بیشترین استفاده را از این زمان کم بکنید، باید از جاذبه‌های آن به خوبی خبر داشته باشید. ما در این امر شما را همراهی کرده‌ایم. شاید وقتی مردم به سوئیس فکر می‌کنند اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد بازل نباشد، اما این شهر که دقیقاً در مرز فرانسه و آلمان واقع شده برای بازدید بسیار ارزشمند است. اگر فقط در حال گذر از آن هستید، با استفاده از این راهنما می‌توانید در طی یک ۲۴ ساعت تجربه‌های فوق‌العاده‌ای را از بازل رقم بزنید.

 

ساعت 9 – کاوش در محله قدیمی

آشنایی با محله قدیمی شهر بازل که به خوبی هم حفاظت شده یکی از مهم‌ترین کارهای بازدید ۲۴ ساعته شما خواهد بود. بهتر است از «مارکت پلاتز» (Marktplatz) شروع کنید که روبه‌روی ساختمان شهرداری قرار دارد. اگر وسط هفته به آنجا سر بزنید می‌توانید از میوه‌های تازه بازار هفتگی که در آن برپا می‌شود لذت ببرید. باقی قسمت‌های محله قدیمی کوچک بوده و با پیاده‌روی قابل دسترس است. از دیدنی‌های مهم می‌توانیم به کلیسای بازل، «میتلره بروک» (Mittlere Brücke) و دروازه «اشپالن» (Spalen) اشاره کنیم. اگر به سمت خیابان‌های باریک حرکت کنید، با آمیزه‌ای از ساختمان‌های قدیمی و جدید روبه‌رو خواهید شد که بسیار دیدنی هستند.

ساعت 12 - خود را به صرف یک ناهار محلی مهمان کنید

مطمئناً بدتان نمی‌آید که در حین گردش به یک کافه یا رستوران سر زده و از غذاهای بومی سوئیس امتحان کنید. بعد از پیدا کردن یک مقصد مناسب در بین بهترین رستوران‌های بازل، می‌توانید غذاهای معمول سوئیسی مانند فوندوی پنیر یا راکلِت را سفارش داده و یا اگر میل به شیرینی داشتید به شکلات فروشی‌‌ها یا کافه‌های شهر سر بزنید. برای یافتن برخی از بهترین گزینه‌ها باید به سمت «مارکت هال» (Markthalle) رفته که یکی از قطب‌های غذا و نوشیدنی از سرتاسر جهان محسوب می‌شود.

 

ساعت 14 - آشنایی با فرهنگ شهر

بازل یک قطب فرهنگی بوده و شهروندان آن به این سنت می‌بالند. مهم نیست که چه سلیقه یا علاقه‌ای دارید، مطمئن باشید برای شما در بین موزه‌های متعدد و عالی این شهر چیزی پیدا می‌شود. برای آشنایی با موزه‌ های بازل می‌توانید به مقاله اختصاصی آن سری بزنید. اگر برنامه سفرتان را درست تنظیم کنید امکان بازدید از «آرت بازل» (Art Basel) را خواهید داشت که یکی از برجسته‌ترین فستیوال‌های هنری جهان بوده و در ماه ژوئن برپا می‌شود. به هر حال جدای از این جشنواره، گالری‌های هنری ارزشمند دیگری هم برای گردش وجود دارند.

ساعت 16 - بازدید از باغ وحش بزرگ بازل

باغ وحش بازل یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ‌ وحش‌های سوئیس بوده و اولین بار در سال ۱۸۷۴ درهای خود را به روی عموم گشود. مردم محلی بازل اینجا را به نام «زولی» (Zolli) می‌شناسند و گونه‌های در خطر انقراضی از سرتاسر جهان را در آن نگهداری می‌کنند که شامل شیرها، پنگوئن‌ها و فیل‌ها می‌شود.

ساعت 20 - تماشای نور و رنگ شهر از بالای کافه روژ

با سر زدن به کافه «روژ» (Rouge) می‌توانید به سبک خاصی با بازل خداحافظی کنید. این کافه در بالای برج «مسه» (Messe)، دومین برج بلند شهر واقع شده است. مناظری که از بالای این برج خواهید دید بسیار خیره کننده بوده و آخرین ساعت‌های گردشتان در شهر را بی‌همتا می‌کنند. البته اگر علاقه‌ای به ارتفاعات ندارید کافه‌های درجه یک دیگری هم در شهر پیدا می‌شوند.