phone icon تلفن تماس : +98 51 32233000

ارزان ترین و گران ترین نرخ پرواز مربوط به کدام کشورها می باشد؟

وب سایت مقایسه پرواز (Kiwi.com) به تازگی فهرستی از قیمت های شاخص حمل و نقل هوایی را برای سال 2017 منتشر کرده تا مشخص بشود که نرخ هزینه های پرواز کشورهای مختلف در مقایسه با یکدیگر چگونه ارزیابی می شود.این وب سایت با تحلیل هزینه های بیش از یک میلیون پرواز در 80 کشور مختلف، قصد داشته تا تخمین بزند که کدامیک از مقصدها ارائه کننده کم ترین هزینه و همینطور در قیاس با پروازهای داخلی و خارجی، کدامیک ارائه کننده گران ترین پروازها می باشند.

در این تحقیق هم پروازهای ارزان قیمت و هم پروازهای همراه با سرویس های تمام عیار یا سرویس کامل که در فصول پر تردد و کم ترد توسط خطوط های هوایی ارائه می شوند بررسی شدند، هدف این بود تا بتوان میانگین هزینه بلیط را به ازای هر 100 کیلومتر سفر طی شده بدست آورد.

کشور مالزی مشخصاً به لطف ارائه پرواز های بین المللی ارزان خود، با متوسط نرخ هزینه پرواز 4.18 دلاری در هر 100 کیلومتر توانست خود را به عنوان ارزان ترین مورد ممکن معرفی کند. بلغارستان دوم شد و سپس هند، ترکیه و رومانی در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.
 
 
 
 
 
 
کشور بلژیک با مبلغ 54.63 دلار به ازای هر 100 کیلومتر مسافت هوایی طی شده، در مجموع گران ترین کشور برای انجام سفرهای هوایی می باشد. کشور شیلی هم با ارائه پرواز های با خدمات کامل داخلی که در هر 100 کیلومتر 152.01 دلار هزینه در بر دارد، به عنوان گران ترین کشور در ارائه گران ترین پروازهای داخلی انتخاب شد. پس از شیلی قطر نیز با رقم 102.32 دلار جایگاه دوم را بدست آورد.
 
 
 
 
 
 
وقتی که صحبت از پروازهای بین المللی با ارائه خدمات دهی کامل می شود، این کشور هلند است که با رقم 43.24 دلار بالاترین نرخ هزینه ها را برای مسافرانش در بر دارد و بعد از آن، کشور امارات متحده عربی با 49.13 دلار نفر دوم می باشد.
 
 
 
 
این وب سایت در مورد پرواز های داخلی به متوسط هزینه پروازهایی که از طرف پایتخت یک کشور به سمت پنج مورد از شهرهای بزرگ دیگر همان کشور انجام می شود دقت داشته است. همچنین در برخی شرایط که امکان انجام سفرهای داخلی وجود نداشته نیز همین شرایط را در مورد سفر به یکی دیگر از شهرهای بزرگ کشورهای همسایه آن کشور در نظر گرفته است. همینطور هزینه های سفر بین المللی بر اساس پروازهایی که از فرودگاه های بین المللی صورت می گرفته و به سمت فرودگاه های داخلی همان کشور و یا به 5 مورد از قطب های بین المللی انجام می شده است در نظر گرفته شده اند.
 
خلاصه مطالب این مقاله:
- وب سایت Kiwi.com فهرست قیمت های شاخص حمل و نقل هوایی سال 2017 خود را که شامل ارزان ترین و گران قیمت ترین نرخ های پرواز در جهان می شود را منتشر کرده است.
- در این لیست کشور مالزی با داشتن میانگین هزینه 4.18 دلار به ازای هر 100 کیلومتر مسیر طی شده در پروازها، جایگاه ارزان ترین کشور را بدست آورده است.
- بلژیک با هزینه ای 54.63 دلاری به ازای هر 100 کیلومتر مسیر طی شده در پرواز، به عنوان گران ترین کشور معرفی شده است.